AnaSayfa
Mine Kesim'le MINDFULNESS & GÖLGE BENLİK
11.11.2018, Saat:13.30

 

Mine Kesim’le

MINDFULNESS ve GÖLGE BENLİK Atölye Çalışması

 

11 Kasım Pazar, Saat: 13.30

 

Kayıt için son tarih: 08.11.2018

 

-NEDİR BU BİLİNÇLİ FARKINDALIK (MINDFULNESS) ve GÖLGE BENLİK?

-GÖLGE BENLİĞİMİZ HAYATIMIZI NASIL ETKİLİYOR?

-KALİTELİ BİR YAŞAM İÇİN GÖLGE BENLİĞİMİZİ İLE NASIL KAYNAŞIP BARIŞABİLİRİZ?

-GÖLGE BENLİĞİMİZİ  (karanlık yanımızı) NASIL OLUŞTURUYORUZ?

İçine doğduğumuz toplum tarafından; anne-baba-anneanne-babaanne-dede sonra ilerleyen yaşlarda bunlar öğretmenlerimiz, arkadaşlarımız, çevremiz, iş hayatında karşılaşılan önemli insanlar vb. zihnimiz koşullandırılmaya başlanıyor;

İyi/kötü

Doğru/yalnış

Kabul edilir/kabul edilemez diye...

 

İşte bu etrafımızdaki insanlar tarafından sevilebilmek ve kabul görmek için de başlıyoruz karanlık tarafımızı saklamaya ve bastırmaya. Ve bunun sonucunda da kendisini ve çevresini kandıran gerçek kimliğini saklayıp bastıran dünyanın en başarılı sahtekârları haline geliyoruz ki gerçekten kim olduğumuzu tamamen unutuyoruz ve yarattığımız sahte maskeli kimliğimize inanmaya başlıyoruz…

Ta ki mutsuz, tatminsiz, üzgün, depresif, şüpheci, sürekli şikâyet eden, güvensiz, korku dolu ve öfkeden kuduracak hale gelene kadar!

Etrafta insanları suçlayan, yargılayan, sürekli başkalarını kontrol etmeye çalışan, hoşgörüsüz birisi oluyoruz aslında bütün bu “KÖTÜ” diye nitelediğimiz özelliklerin her biri aslında her birimizde de mevcut. 

Ve maalesef ki en istemediğimiz anda bu özenle saklamaya ve bastırmaya çalıştığımız GÖLGE BENLİĞİMİZ (karanlık yanımız) suratımıza patlayıveriyor. Nasıl mı? Kendimizi en kırılgan ve hassas hissettiğimiz zamanlarda; âşık olduğumuzda, ilk işe/okula başlama gününde gibi...

Hayatımızda gelişen olayları veya hayatımıza giren insanları değiştiremeyiz veya engelleyemeyiz sadece kendimizi değiştirebilir vereceğimiz tepkileri kontrol edebiliriz.

Rahatsız edici olayların veya kişilerin karşısında da genellikle önce hislerimizi engellemeye veya kontrol etmeye çalışıyoruz.......Sinirlenmemeliyim, üzülmemeliyim gibi...

Halbuki burada kontrol edebileceğimiz tek şey olayların karşısında vereceğimiz tepkilerimizdir, neler hissetmemiz gerektiği değil.

Bunu da tamamen BİLİNÇLİ FARKINDALIK ile bilincimizi güçlendirerek yapabiliriz.

Atölye Yöneticisi: Mine Kesim

Mine Kesim,  18 sene Bali’de yaşadıktan sonra Türkiye'ye dönüş yapmıştır.

“Advanced Coaching Training” Certified by Association for Coaching (AC), (ICF) and (ACTSH) ileri koçluk ve ilişkiler koçluğu sertifikası, P.E.A.T (Temel Enerji aktivasyonu ve Ötesi) uygulayıcısı, TAT (Tapas Acupressure Technique®) uygulayıcısı, Mindfulness (Universiteit Leiden) ve Gölge Çalışmaları (Ford Institute for Transformational Training) uygulayıcısı sertifikalarına sahiptir.

Tüm bu öğretilere kendi hayatındaki dengeyi  bulmak adına kişisel ve spritüel gelişimi için başlamış ve bir çok değişik öğretilerden geçtikten sonra kalbinin sesini dinleme cesaretini göstermiş ve kendini tamamen ihtiyacı olan diğer insanlara adamıştır.

Eğitimini ve deneyimlerini birleştirerek, fark edilir ölçüde çabuk ve kalıcı bir değişim sunan basit bir sistem geliştirmiş ve günlük hayatın önemli alanlarında (sağlık, finans, ilişkiler, kariyer,  duygular ve zaman yönetimi gibi) çok etkili sonuçlar almıştır.

ÜCRET: 150.-TL+ kdv

facebook Web Tasarım: AdaNET
Yasal Uyarı: sü-koç.com sitesinde yer alan bilgiler, verilen hizmetler ve düzenlenen etkinlikler tanı ve tedavi ya da başka amaçlar için kullanılamaz.
Tüm hastalıklar, psikolojik tanı ve tedavi gerektiren sorunlar için mutlaka ilgili doktor ve uzmanla iletişime geçilmelidir.
Telefon: 0312 4408870 • Cep: 0532 376 76 81 • Cep: 0532 599 09 40 • Güzeltepe Mah. Alper Sok. No: 14/2, Çankaya – Ankara