AnaSayfa
Seda Ulusoy'la Beden ve Nefesle Bütünleşme Atölyesi
14.10.2018, Saat:13:00

Seda Ulusoy'la

BEDEN ve NEFESLE BÜTÜNLEŞME Atölyesi

 

14 Ekim Pazar, Saat: 13.00 – 16.00

Kayıt için son tarih: 11.10.2018

 

Sağlık ve Güzellik Çalışması

Yaşamlarımızda her şey hızla değişiyor. Yapılacak işler, takip edilecek şeyler, düşünceler,planlar, geçmişin anıları ve geleceğin endişesi bizi şimdiyi yaşamaktan alıkoyan birçok şeyi deneyimliyoruz. Zihnin hapishanesinde yaşadığımızı farketmeden, sanal alemlerde belki de sanal olaylar yaratarak kendimizden uzaklaşıyoruz. Duygularımızı doğru bir şekilde ifade edememe, zihni kontrollü bir şekilde yönetemediğimizde farkında olunmayan beden ve nefes  ile de çeşitli rahatsızlıklar ortaya çıkabiliyor.Depresyon, gerginlik, kronik ağrı, yeme bozukluğu...

Neler Yapıyoruz?

Olumsuz duygu ve deneyimler  bedenimizde birikir. Çeşitli organlara yerleşerek oraları mesken tutarlar. Doğu tıbbının nefes teknikleriyle hem bu organları temizleyeceğiz hem de bu duygu ve deneyimleri dönüştürmeyi öğreneceğiz. Sağlıklı bir yaşama açılan kapının anahtarı elimizdedir.

Nefes, zihin ile beden arasındaki köprüdür

*Nefes köprüsünü yeniden kurup onun farkına vararak , stres halinde gerginleşen bağ dokuyu gevşeterek beden-nefes bütünlüğünü sağlamak için kendimize uygulamalar yapacağız.

* Ayrıca her bir iç organı ayrı ayrı ses- nefes uygulamaları ile arındırıyoruz

*Sonbahar mevsimine uygun beslenmeden bahsedeceğiz. Bu konularda Ayurvedanın sağlıklı yaşam bakışını ve Doğu tıbbının nefes uygulamalarına başvuracağız.

*Yüzümüze uygulayacağımız  akupressur noktalarına küçük bası ve masaj yöntemi ile çizgileri azaltma ve gençleşmeyi deneyimleyeceğiz.

Bütünsel olarak hazırladığım bu programda uygulamalara daha çok yer vererek günlük yaşantınıza aktarmanıza destek olmak istiyorum. 2,5-3 saatlik bu zaman diliminde buluşmak dileğiyle

Atölye Yöneticisi: Uzm.Fzt. Seda Ulusoy

Hacettepe Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü mezunudur. Prana ile Holistik Tedavi, Hatha Yoga, Pure Pilates çalışmaları yapmakta ve son dönemde de Bedensel Farkındalık Terapi eğitimleri almaktadır.

 

ÜCRET: 160.-TL + kdv

facebook Web Tasarım: AdaNET
Yasal Uyarı: sü-koç.com sitesinde yer alan bilgiler, verilen hizmetler ve düzenlenen etkinlikler tanı ve tedavi ya da başka amaçlar için kullanılamaz.
Tüm hastalıklar, psikolojik tanı ve tedavi gerektiren sorunlar için mutlaka ilgili doktor ve uzmanla iletişime geçilmelidir.
Telefon: 0312 4408870 • Cep: 0532 376 76 81 • Cep: 0532 599 09 40 • Güzeltepe Mah. Alper Sok. No: 14/2, Çankaya – Ankara